Android 4.3 dla HTC One w niektórych częściach Europy


HTC_One_review_nature_05-578-80

HTC One jest jednym z najbardziej popularnych modeli tajwańskiego producenta i z uwagi na czas, który upłynął od dnia premiery jest on nadal wspierany. Pod względem aktualizacji Androida do wersji 4.3, nie było mowy o ominięciu tego modelu, ponieważ smartfon ten od momentu zaprezentowania nie dostał jeszcze żadnej aktualizacji podnoszącej wersję systemu.

Proces ten był na pewno bardzo wyczekiwany przez użytkowników telefonu. Aktualizacja ta nie wprowadza za sobą tylko zmiany wersji Androida z 4.2 na 4.3, ale modyfikacji poddana została także nakładka producenta. Mowa tu o interfejsie Sense, który obecnie jest w wersji 5.0, a po aktualizacji zostanie zmieniony na 5,5 znany już z modelu HTC One Max. Proces aktualizacyjny jest już dostępny w Rosji i w niektórych częściach Europy Wschodniej. Aktualizacja waży dużo, bo aż 675 MB, zmienia ona również wersję oprogramowania na 3.62.401.1. Do zmian, jakie będziemy mogli zauważyć należy zaliczyć wsparcie dla OpenGL ES w wersji 3.0, funkcja obsługi Bluetooth LE czy też funkcje uzyskane z nakładki producenta takie jak zmiany w BlinkFeed i nowy wygląd galerii. Należy zaznaczyć że nie są to wszystkie zmiany. Niektórzy użytkownicy smartfona HTC One mogą już cieszyć się aktualizacją, ponieważ wśród wschodnich państw europejskich znalazła się również Polska. Mowa tu oczywiście tylko o modelach niebrandowanych. Jednak jak podaje producent, nie każdy otrzyma nową wersję od razu. Czas, jaki koncern sobie założył to od 3 do 5 tygodni na wprowadzenie tej aktualizacji do wszystkich egzemplarzy.

Trzeba przyznać że firma HTC działa dość szybko w porównaniu z konkurencją, co tylko może umocnić jej pozycję na rynku. Kto z Was doczekał się już aktualizacji? Czekamy na informacje od czytelników.

Źródło: Android geeks

Share this post

Rafał Bedra

Wielki fan wszystkiego co ma w swoim logu zielonego robocika. Od kilku lat drąży tematy z nim związane. Poza tym interesuje się informatyką oraz motocyklami.