Czy produkcją Nexusa 10 zajmie się Asus?


2013-07-25 14.06.33

Firma Google prawdopodobnie do produkcji nowego Nexusa 10 zobowiąże firmę Asus. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie od dziś pracują razem. Przykładem jest Nexus 7, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Czy zatem połączenie sił tych dwóch firm jest skuteczne?

Dotychczas produkcją Nexusa 10 zajmowała się firma Samsung, lecz jak głoszą plotki niedługo ma się to zmienić. Jak możemy się dowiedzieć z dochodzących do nas informacji nowa wersja Nexusa 10 ma kosztować 349,99 funtów brytyjskich, czyli około 1750 zł. Byłoby to trochę dziwne posunięcie, ponieważ starsza wersja jest nieco droższa. Na Twitterze możemy znaleźć poniższe zdjęcie, które potwierdza powyższy przeciek i w nazwie urządzenia widnieje napis Asus.

Asus Nexus 10

Jaka będzie specyfikacja tego tabletu? Jeszcze nie wiadomo. Pewnym za to jest, że będzie pracował na androidzie 4.4 KitKat. Kto wie, może ujrzymy go razem z Nexusem 5 na premierze 14 października? Pozostaje czekać na więcej informacji.

Przy okazji warto nieco przypomnieć specyfikację poprzedniej wersji Nexusa 10, którego produkcją zajmuję się firma Samsung. Wyposażony jest on w ekran o przekątnej 10,1 cala, o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, wykonany w technologi TFT. Procesor, który napędza to urządzenie to Exynos składający się z dwóch rdzeni Cortex A15 o taktowaniu 1,7 GHz, natomiast grafika jaka została zastosowana to Mali-T604. Poza tym posiada 2 GB pamięci RAM, aparat o rozdzielczości 5 Mpx. nagrywający w rozdzielczości Full HD. Wersje pamięciowe, w których można spotkać ten tablet to 16 i 32 GB. System, na jakim pracuje to oczywiście najnowsza wersja androida, czyli 4.3 Jelly Bean.

Co myślicie na temat zmiany wykonawcy z Samsunga na Asusa przez firmę Google? Która firma Waszym zdaniem wykonałaby lepiej swoje zlecenie? Zapraszam do dzielenia się swoją opinią.

Źródło: AndroidGeeks

 

Share this post

Rafał Bedra

Wielki fan wszystkiego co ma w swoim logu zielonego robocika. Od kilku lat drąży tematy z nim związane. Poza tym interesuje się informatyką oraz motocyklami.