KitKat na starszych modelach Samsunga


KitKat na starszych modelach Samsunga

Jedną z zalet Androida w wersji 4.4 KitKat jest mniejsze zapotrzebowanie na pamięć RAM. Według zapewnień Google, najnowsza wersja systemu potrzebuje zaledwie 512 MB. Niestety to oczywiście nie oznacza, że producenci smartfonów od razu zabiorą się za opracowanie aktualizacji dla wszystkich swoich urządzeń spełniających to kryterium. Ale od czego są developerzy i ich „wypieki”?

No właśnie. Nie każdego stać na kupno najnowszych smartfonów, które to przez jakiś czas, przynajmniej teoretycznie, powinny mieć zapewnione wsparcie i być na bieżąco aktualizowane. Nie każdy też potrzebuje urządzenia z półki high-end. Każdy natomiast z pewnością chciałby zobaczyć na swojej słuchawce najnowszą wersję Androida. Dzięki developerom właściciele wielu starszych i od dawna już niewspieranych urządzeń mają taką możliwość. Właśnie w taki sposób KitKat zagościł na Galaxy Nexusie, który to przekroczył już termin 18-miesięcznego wsparcia Google.

CyanogenMod Android 4.4 KitKat

Dziś mam dobrą wiadomość dla posiadaczy starszych modeli z logo Samsunga – Galaxy Ace, Fit, Gio i Mini mogą teraz pracować pod kontrolą najnowszej wersji Androida. KitKat może na nich zagościć dzięki pracy społeczności CyanogenMod. Wszelkie potrzebne linki oraz instrukcje wgrywania oprogramowania znajdziecie na naszym forum.

Pamiętajcie jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność. Romy te są jeszcze w fazie alfa, a więc część funkcji może nie działać poprawnie.

Posiadacie jeszcze wśród swoich urządzeń któryś ze starszych modeli Samsunga? Ja przyznam, że w domu mam jeszcze Galaxy Mini i przy najbliższej okazji wypróbuję na nim działanie Androida KitKat.

 

Share this post

Patrycja Wąsik

Gadżeciara i miłośniczka nowych technologii. Gdy nie przesiaduje aktualnie przed laptopem to jest duże prawdopodobieństwo, że wpatruje się w tablet lub można zobaczyć ją z telefonem w ręce. Lubi święty spokój i ciche miejsca. Odcina się od świata zakładając słuchawki na uszy i kręcąc w rękach kostką Rubika.

 • Grzesiek Kasprzyk

  ano awaryjnie Ace zawsze leży na półce gdyby coś się z Nexusem stało, więc zabieram się za instalacje 😛

 • WMR2

  Mam Gio i Ace. Wczoraj próbowałem wgrać ten ROM (chyba 4-ty ROM na tym telefonie), ale chyba poraz pierwszy udało mi się go zbrickować, bo za każdym razem, gdy próbuje go włączyć, to albo nie dzieje się nic, albo odpala się Recovery. W sumie mi go nie szkoda, bo teraz śmigam Na Nexusie 4. Mam jeszcze Ace, może z nim się pojawię.

 • Bartosz Witkowski

  Hehe, wszystkie te urządzenia nie mają nawet 512 mb RAMu. Więc nie liczcie na jakieś lepsze działanie, niż wcześniejsze porty 4.2/4.3. Jedyny używalny system na Ace to był 4.0. Dalej już ciężko o dobry ROM, bo te telefony mają jeszcze armv6, podczas gdy duży fragment Androida jest pod armv7…

  • WMR2

   Ja używałem ROM’u 4.2.2 od Macława i działał świetnie 😉

 • Bartek Graczyk

  Wszystko rewelacja i pięknie, ale Galaxy Ace ma oznaczenie GT-S5830, a nie 5380.