Paranoid Android z Halo udostępniony w publicznej becie


Paranoid Android Halo beta

Jest niewiele ROM-ów, które wybiły się ponad inne wspierając duży wachlarz urządzeń. Są te, które wydają się być z nami od zawsze, jak CyanogenMod oraz te, które pojawiły się dosyć niedawno, zdobywając niemal od razu rzeszę fanów. Paranoid Android należy do tej drugiej grupy. W odróżnieniu od zwykłych ROM-ów, Paranoid pozwalał na dokładniejsze spersonalizowanie urządzenia, umożliwiając między innymi na przełączanie poszczególnych aplikacji w tryb tabletowy, utrzymując inne w trybie smartfonowym. Poza tą funkcją, którą znaleźć możemy głównie w Paranoid Android, ROM posiada także resztę usprawnień oraz modyfikacji, dzięki którym system działa o wiele szybciej. Chociaż prawdziwa nowość przyszła później.

System powiadomień Halo w Paranoid Android to rozwinięcie idei zaprezentowanej w HTC First z nakładką Facebook Home, o czym już pisaliśmy. System polega na połączeniu wszystkich powiadomień w jedną ikonę, którą możemy dowolnie umieścić na pulpicie. Halo znalazł się natychmiastowo w centrum zainteresowania zarówno użytkowników Paranoid Android, jak i ludzi, którzy wcześniej niespecjalnie interesowali się zmianą oprogramowania.

Paranoid Android Halo

Dziś grupa tworząca ROM Paranoid ogłosiła, że Halo wszedł w fazę publicznej bety, która uległa znacznemu przepisaniu od czasu fazy alpha tej funkcji. Nową wersję Halo można znaleźć w nowych wydaniach testowych Paranoid Android. Ale o co chodzi z tą otwartością bety? Otóż alpha funkcji Halo dostępna była tylko i wyłącznie na wspierane urządzenia z serii Nexus. Beta natomiast będzie dostępna na wiele urządzeń różnych producentów. Dla przykładu użytkownicy Samunga Galaxy Note II mogą cieszyć się Paranoidem z Halo już od kilku dni.

Share this post

Rafał Ogrodnik

Zatwardziały realista; z zamiłowania i wykształcenia informatyk, największe zagrożenie dla swojego otoczenia, komputera i smartfona. Ludzie mówią, że ma talent do pisania, jednakże poloniści mają twarde dowody na bezpodstawność tej teorii.