Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

baweu

Oficjalne odblokowanie bootloadera, instalacja recovery oraz root

Recommended Posts

UWAGA: PORADNIK DOTYCZY TYLKO WERSJI EUROPEJSKIEJ (H850)!

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POTENCJALNE SZKODY ANI UTRATĘ GWARANCJI

AKTUALIZACJA: Według doniesień z XDA tutorial ten zadziała także na Nougacie. Należy tylko ściągnąć nowsze TWRP (twrp-3.0.2-0-h850.img).

LG umożliwił oficjalne odblokowanie bootloadera za pośrednictwem tej strony. W tym poradniku opiszę wszystko krok po kroku ;)

Jeśli chcesz rozpocząć wgrywanie custom ROM-ów, musisz zacząć od tego.

Pamiętaj, że na chwilę obecną nie ma opcji odwrócenia wykonanych czynności.

Wymagania:

• LG G5 H850
  • komputer z ADB oraz fastboot (tutorial: tutaj)
  • podstawowa znajomość ADB (jeśli to Twój pierwszy raz, bądź ostrożny)
  • zapisany IMEI urządzenia (sprawdza się go poprzez wpisanie w dialerze kodu *#06#)
  • konto developera LG (darmowe, rejestracja tutaj)

Jeśli wszystko masz przygotowane, czas przejść do roboty. W razie potrzeby oficjalny poradnik LG znajduje się tutaj, ale ten jest nieco dokładniejszy i - przede wszystkim - po polsku.

1. Na początku, musisz włączyć Debugowanie USB. Aby to zrobić, wymagany jest dostęp do Opcji dla programistów. Należy wejść w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu i 7 razy nacisnąć Numer kompilacji. Teraz cofnij się do ekranu Ustawienia, wybierz Opcje dla programistów, włącz je w prawym górnym rogu, a następnie włącz Debugowanie USB.
  2. W Opcjach programistycznych włącz opcję Umożliwić odblokowanie OEM. Ten krok jest bardzo ważny
  3. Podłącz telefon do komputera. Jeśli ADB nie wykrywa Twojego urządzenia, spróbuj zmienić tryb USB z Ładowania na MTP lub PTP.
  4. Włącz terminal i wpisz poniższą komendę ADB, aby uruchomić telefon ponownie w bootloaderze.
    adb reboot bootloader

5. Jeśli jesteś w trybie bootloader, wpisz poniższą komendę aby uzyskać ID urządzenia
    fastboot oem device-id

6. Otrzymasz odpowiedź zawierającą ID urządzenia. Zapisz je sobie, ponieważ inaczej nie odblokujesz bootloadera.
    $ fastboot oem device-id
    (bootloader)-----------------------------------------------------------------
    (bootloader) Device-ID
    (bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
    (bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
    (bootloader)-----------------------------------------------------------------

Dla powyższego przykładu, ID urządzenia to CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC 5584E8EF8789B1.
    Pamiętaj, aby zwrócić na to uwagę i zapisać sobie SWOJE.

7. Przejdź na stronę, wklej swój IMEI, swój Device ID i wciśnij przycisk Confirm. Po kilku minutach otrzymasz możliwość ściągnięcia pliku unlock.bin. Umieść go w katalogu z adb. Pamiętaj, że ten plik jest spersonalizowany do Twojego telefonu.
  8. Upewnij się, że telefon dalej jest w trybie fastboot wpisz poniższą komendę, aby odblokować bootloader.

To odblokuje Twój bootloader, co poskutkuje utratą gwarancji ORAZ przywróci ustawienia fabryczne telefonu usuwając wszystkie dane!

fastboot flash unlock unlock.bin

9. Gotowe! Teraz wystarczy wpisać poniższą komendę i już możesz cieszyć się telefonem z odblokowanym BL!
    fastboot reboot

Twój bootloader jest już odblokowany, czas z tego skorzystać. Na początku zainstalujemy recovery, a z jego pomocą zrootujemy urządzenie. Ściągnij SuperSU i umieść je na karcie SD. Nie ustawiaj jej jako adoptive storage!

Pobierz także TWRP i umieść je w katalogu z adb.

Do roboty!

1. Pamiętaj o ponownym włączeniu debugowania USB. Odblokowanie bootloadera spowodowało przywrócenie ustawień fabrycznych, a więc także wyłączenie tej opcji.
  2. adb reboot bootloader

3. Czas sflashować recovery ;)
    fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-h850.img

Pamiętaj, że nazwy plików mogą się różnić! (dla Nougata należy pobrać plik twrp-3.0.2-1-h850.img)

4. Aby TWRP się zainstalowało, nie możesz teraz przejść prosto do systemu! Musisz wykonać poniższe kroki!
  5. Wyjmij kabel USB z telefonu oraz wyjmij z niego baterię. Poczekaj dosłownie sekundę i włóż baterię ponownie. Teraz należy wejść w tryb recovery, co powinno załadować nam TWRP.
  6. Aby wejść w tryb recovery:

• Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisz Power (to ten z tyłu ;)) oraz Volume down (to ten, który ścisza dźwięki ;))
  • Gdy pojawi się logo LG, od razu puść na chwilę klawisz Power i od razu kliknij go ponownie (nie puszczaj klawisza Volume down!)
  • Trzymaj przyciski, dopóki nie zobaczysz okna Factory Reset. Potwierdź. To ponownie wymaże wszystkie Twoje dane!

Już prawie gotowe. Jeszcze tylko root.

1. Użyj opcji mount dla external_sd.
  2. Jeśli czujesz taką potrzebę, warto teraz zrobić back-up!
  3. Wciśnij przycisk Install, przejdź do external_sd oraz znajdź plik zip zawierający SuperSU, który tam umieściłeś. Zainstaluj go.
  4. Gotowe! Posiadasz odblokowany bootloader, custom recovery (TWRP) i roota (SuperSU)!

Oryginalny wątek: XDA

Edytowane przez baweu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, robię według opisu. I jak dochodzę do momentu factory reset klikam 2 razy yes i uruchamia mi się telefon zamiast recovery...

ktoś coś??

Ok poradziłem sobie, i pamiętajcie tak jak pisze w poradniku...Po instalacji TWRP wyjąc baterie a nie kończyć poleceniem- jak ja.

Dobry poradnik

Edytowane przez nonkowski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Instrukcja zajeb... szacun.. :ok:, niestety ja się borykam z problemem odblokowania botloadera.. zatrzymuje mnie etap..fastboot oem device-id i telefon nie reaguje.. pomocy.. już walcze 4 dni z tym szajsem :E pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najdziwniejsze jest to, że już prawie wszystkie metody testowałem z tymi zasranymi sterownikami (mam Windows 10 x64) i po wpisaniu komendy w konsoli systemu :(adb reboot bootloader) telefon przechodzi w tryb botloadera natomiast po wpisaniu komendy : (

(fastboot oem device-id) - telefon nie reaguje a komunikat w konsoli ukazuje się (Wait for devices) już nie wiem co robić a muszę zrotować tego fona :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda na to, że telefon w trybie fastboot nie jest widoczny dla Windowsa.

Kiedy będzie w trybie fastboot, sprawdź w menedżerze urządzeń, czy telefon nie jest widoczny jako nieznane urządzenie. Jeśli tak, zainstaluj sterowniki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało się :) wszystko chrzanił Windows 10 .... pfff... zrobiłem instalke na innym dysku Windowsa 8.1 i poszło bez problemu.. :) wielkie dzięki za pomoc instrukcja dokładna i przejrzysta ...!!!!!

Mam pytanie czy znajde w necie najnowszy room nie brandowany do mojej G5 ? Obecny który posiadam jest od Orange i jest tam tyle śmieci że masakra :/ pozdro.. (jak by moje pytanie dotyczyło innego działu to prośba o przeniesienie i z góry przepraszam)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Rypsior Trochę inny dział, ale raz nie zawsze ;) Jak masz zrootowany telefon, to rebrand oznacza całą zabawę od nowa - przemyśl ręczne pousuwanie śmieci za pomocą np. Link2SD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie, mam problem ze swoim LG G5 - H850, pojawił się nowy room Nougat 7.0 więc zrobiłem upgrade noi teraz zaczeły się schody , ponieważ nie mogę zainstalować TWRP w telefonie a co za tym idzie że nie mogę go zrotować ... help...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomocy, dajcie proszę jakiś link z instrukcją do wgrania softu go LG G5 H850 .. pobrałem soft niebrandowany ale nie mam czym go wgrać...

Z góry dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[uSER=53739]Rypsior[/uSER] PODOBNO nowa wersja TWRP działa na Nougacie. Czyli musisz wykonać wszystko tak samo jak w tym poradniku używając nowszej wersji TWRP (z 1 na końcu)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta