Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Rogas28

Honor 7 - problem z kartą SD

Recommended Posts

Dzień dobry,

od roku jestem posiadaczem telefonu Honor7. Mam w nim praktycznie od początku zainstalowaną kartę SD Kingstona 32 gb. Od początku nie było żadnego problemu z kartą, jednak w te wakacje, po aktualizacji telefonu do Androida 6.0 zaczęły pojawiać się nieregularnie poniższe komunikaty na telefonie:

Komunikaty te od dziwota pojawiają się jedynie przy wyłączonym ekranie, nigdy gdy używam telefonu. Jest to jakby chwilowe odłączenie karty, ponieważ gdy ten komunikat się wyświetla wszystko co jest na karcie można już normalnie włączyć (galeria, gry). Kartę kilkukrotnie formatowałem z poziomu telefonu i nic. Resetowałem też kilkukrotnie telefon do ustawień fabrycznych i także to nie pomagało. Kartę podmieniłem na starszego Kingstona 16 gb i przez dobę nie zauważyłem pojawienia się powyższych komunikatów. Dodatkowo, co dziwne, kartę miałem przez kilka tygodni w tablecie (jeszcze przed aktualizacją telefonu do androida 6.0) lenogo yoga 2 i nie działy się na nim takie rzeczy. Trochę nie wierzę w to żeby z dnia na dzień karta nagle uległa zniszczeniu.

Ah i oczywiście taki komunikat nie wyświetla się gdy karta nie jest w urządzeniu ;)

Drodzy forumowicze, czy macie jakiekolwiek pomysły co można z tym fantem zrobić? nie ukrywam, że zastanawiam się nad kupnem kolejnej karty i przetestowaniem jej działania na telefonie. Ostatecznością będzie oczywiście serwis.

Pozdrawiam

Wojtek

Edytowane przez Rogas28

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe, że karta się psuje. Też tak kilkukrotnie miałem. Karta się sama odłączała i łączyła ponownie. Potem przestawała działać, laptop też jej nie widział i śmietnik. Ostatnio tak miałem z kartą Samsunga. Profilaktycznie aby nie stracić danych kupiłem nową i skopiowałem wszystko na nią i wszystko działa. Ta co sprawiała problemy wylądowała w domu jako karta do przenoszenia danych i jako magazyn rzeczy mało potrzebnych i o dziwo przestała się psuć. Chyba bez dużego obciążenia jeszcze trochę pochodzi. Proponuję wymienić kartę. Obecnie to nie aż tak duży koszt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta