Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Szewcu72

Usuwanie blokady FRP (konta google) z użyciem D&G Unlocker Tools

Recommended Posts

Szewcu72    72

Od wersji Lollipop Androida, Google zmieniło zasady zabezpieczeń. Ma to służyć poprawie bezpieczeństwa urządzeń i danych na nich przechowywanych. Czasami jednak zdarza się, że przy ponownym skonfigurowaniu systemu, po przywróceniu ustawień fabrycznych za pomocą np. opcji wipe data/factory reset z poziomu Recovery, coś pójdzie nie tak i zabezpieczenia bardzo utrudniają nam życie.

W większości urządzeń po restarcie pojawia się komunikat: ZWERYFIKUJ KONTO, "Urządzenie zostało zresetowane. Aby kontynuować, zaloguj się na konto Google, które było wcześniej skonfigurowane na tym urządzeniu".

Niby wszystko ok, bo przecież wystarczy zalogować się na stare konto, ale... No właśnie, czasami nawet wpisując poprawne dane, łapiemy buga i proces nie pozwala na ukończenie konfiguracji, co wiąże się z niemożliwością uruchomienia systemu.

Opisywany proces, "czuwający" na bezpieczeństwem naszego urządzenia, to FRP (Factory Reset Protection), w skrócie, zabezpieczenie przed resetowaniem urządzenia już zabezpieczonego (np. aktywna blokada ekranu, czy inne zabezpieczenie przy wykorzystaniu konta Google).

W sieci dostępnych jest wielu tutków opisujących metody pozwalające na "odblokowanie tej blokady". W większości są to poradniki odnoszące się do urządzeń Samsunga.

W tym temacie pragnę udostępnić Wam program D&G Unlocker Tools pozwalający na odblokowanie również urządzeń innych producentów, np. Huawei, HTC, Lenovo, Xiaomi.

[ATTACH=CONFIG]8915[/ATTACH]

Obsługa i sposób wykorzystania programu jest dość prosty i sprowadza się do kliknięcie odpowiedniego przycisku w programie. Oczywiście, aby program zadziałał należy go pobrać i zainstalować. A jeszcze wcześnie należy zainstalować sterowniki dla naszego urządzenia, tak aby system i program był wstanie je wykryć i rozpoznać.

Co ciekawe, w zależności od tego jakiego producenta wybierzemy, w oknie programu pojawiają się dodatkowe opcje. Można je zobaczyć na załączonych w spoilerze screenach.

[ATTACH=CONFIG]8916[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]8917[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]8918[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]8919[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]8920[/ATTACH]

Mnie nie pozostało nic innego jak udostępnić Wam link i trzymać kciuki za udane odblokowanie i uzyskanie dostępu do urządzenia. D-G_Unlocker_Tools.zip

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Casiek    10

Żadnego telefonu mi nie wykrywa, opisany problem ma na modelu Huawei, ale nie mam pojęcia jakie jeszcze sterowniki mam zainstalować żeby program wykrył telefon. Proszę o pomoc jeśli to możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Trybson31    10

Bardzo długo szukałem w internecie, ale wszystkie poradniki jakie do tej pory znalazłem niestety nie działały. Potwierdzam usunięcie blokady FRP (konto Google) dopiero z użyciem programu D&G Unlocker Tools z telefonu Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531F (Android 5.1.1 Lollipop), oraz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta