Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

ch3mn3y

Note z Orange, a simlock i inne blokady

Recommended Posts

Zawsze chciałem mieć Note, najlepiej właśnie ten pierwszy i oryginalny, no i teraz mam szansę.

Niestety urządzenie jest z Orange, a ja nie posiadałem nigdy Samsunga z Orange i poza tym, że u nich 99% urządzeń miało simlocka (na szczęście od tego odeszli).

Stąd pytanie: Czy Note, oprócz simlocka, ma jakieś inne blokady (coś jak blokada fastboota w Sony), które mogłyby przeszkodzić w zabawie z Customami, kernelami, itp?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak się nie udało (Allegro). Widzę, że trzeba mieć tak ze 200zł, a szykowałem się z 150... Może za jakiś czas się uda.

Ale dzięki za informację. Zbytnio Samsunga nie lubię, więc się nie interesowałem, a widzę, że trzeba :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba, trzeba, bo można bardzo szybko wypaść z obiegu :)

Telefony tak do S3 (i9300) Samsunga były banalne w jakichkolwiek modyfikacjach (wszystko do wyzerowania za pomocą Triangle Away), Note 2 i S4 w aktualizacji dostały KNOX'a i już od tych telefonów w górę modyfikacja jest nieodwracalna (tzn. samą modyfikację można cofnąć, ale flaga jest nabita), ale to nieważne.

W każdym razie w starszych Samsungach można robić co się chce, byle się nie pomylić :D

Swego czasu najtrudniejsze w "modowaniu" były HTC, ale powiem szczerze, że od jakiegoś czasu też się nie interesuję tematem - rynek się baaardzo zmienia :)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pierwszy Note - nic a nic :). Tylko siadać i jazda do zabawy

Nic bardziej mylnego - Galaxy Note GT-N7000, podobnie jak i Galaxy S II GT-I9100 to modele bardzo podatne na awarie pamięci NAND podczas niepoprawnych modyfikacji. Oczywiście można te urządzenia modyfikować, jednak wcześniej zachęcam do zapoznania się z tematem hard bricka w tych modelach w celu uniknięcia problemów. Galaxy Note II i Galaxy Note 3 oraz Galaxy S III i Galaxy S4 to modele wolne od tych awarii a wspomnianym Knox'em nie ma się co przejmować, ponieważ do poprawnej pracy jest zbędny a gwarancje producenta na te modele, gdzie mógł być brany pod uwagę z pewnością się już zakończyły

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[uSER=77]e-daniel[/uSER] Halo, ale to hard bricki i awarie pamięci NAND podczas niepoprawnych modyfikacji ;)

S III swego czasu też się borykało z Sudden Deathem, tak jak niemalże każdy telefon - tu pamięć NAND, tu partycja EFS, tu płyta główna... długo by wymieniać :D

Oczywiście warto (a nawet trzeba) się z tymi poradnikami zapoznać, ale autor pytał o "Czy Note, oprócz simlocka, ma jakieś inne blokady (coś jak blokada fastboota w Sony) [...]", dlatego takich "szczegółów" nie uwzględniałem

Tak czy tak dzięki za uzupełnienie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytał też o zabawy z customami i kernelami a w tym przypadku bez odpowiedniej wiedzy można sobie narobić więcej bałaganu niż korzyści z modyfikacji ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta