Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Qrzy

[OFFICIAL][7.1.1] LineageOS 14.1

4 posty w tym temacie

Oto i on, LienageOS dla Moto x Play - właśnie dziś pojawił się pierwszy nightly build. Wielkie dzięki dla squid2 za opiekę nad naszym urzadzeniem. :)

[ATTACH=JSON]{"alt":"Kliknij obrazek, aby uzyska\u0107 wi\u0119ksz\u0105 wersj\u0119 Nazwa: ap_resize.png Wy\u015bwietle\u0144: 1 Rozmiar: 19,5 KB ID: 147585","data-align":"none","data-attachmentid":"147585","data-size":"full","title":"ap_resize.png"}[/ATTACH]

Instalacja:

• Wymagane najnowsze TWRP - [RECOVERY] TWRP dla Moto X Play
  • Pobierz ROM i opcjonalnie GApps
  • Skopiuj na urządzenie
  • Wykonaj full wipe w TWRP
  • Zainstaluj ROM, potem GApps
  • Uruchom telefon

Download:

ROM

Open GApps

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy wspiera TurboPower?

Jak ogólnie z stabilnością systemu, czy jest to tak jak przed w cm 14.1?

Czy coś zmienili dodatkowego?

gapps: arm/7.1/pico są najstabilniejsze?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, wspiera szybkie ładownie.

Jest stabilny tak samo jak CM, przecież to jego kontynuacja. :)

Ze zmian warto może wspomnieć, że ROM nie ma na starcie roota, jeśli ktoś chce, trzeba doinstalować paczkę stąd: https://download.lineageos.org/extras (konkretnie su (arm)). ;)

OpenGapps wciąż są zalecane, jak zwykle instaluję nano.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie jest to nightly, co chyba oznacza, że jest to cos typu wersji beta, niedokończonej.

Zainstalowałem 2 dni temu i tak:

- zdarzają sie crashe jakichś aplikacji, np. ustawień, na stocku przez rok chyba nie zdarzyło się to ani razu,

- nie wiem dlaczego internet komórkowy przestał mi działać (zniknęla ikonka LTE, internet nie działał), trzeba było zrestartować urządzenie,

- w nocy telefon leżąc zużył połowę baterii, możliwe że to wina diody powiadomień (dostałem smsa przed 24 i potem caly czas migalo do rana)?

- brak jeszcze kilku opcji z CM, np. Theme Engine,

- raz telefon zawibrował w kieszenie i potem nie reagowal na przycisk włączenia przez ok. 10 s. Po tym czasie normalnie działał (nie wyłączyl sie).

Na plus:

- na razie płynne działanie,

- bardziej funkcjonalny od stocka, ma rożne cyanogenmodowe dodatki, działa dioda powiadomień, LiveDisplay,

- Android 7.1 i nowości z tym związane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Na razie jest to nightly, co chyba oznacza, że jest to cos typu wersji beta, niedokończonej.

Tak jak w CM, jest nightly, będzie snapshot i stable, wszystko w swoim czasie. ;)

- nie wiem dlaczego internet komórkowy przestał mi działać (zniknęla ikonka LTE, internet nie działał), trzeba było zrestartować urządzenie,

Znany bug, squid2 wciąż z nim walczy, AFAIK. Występuje czasami po rozłączeniu z siecią Wi-Fi. Proponowanym przez użytkowników obejściem problemu jest zaznaczenie w opcjach programisty, by dane komórkowe były aktywne także gdy telefon połączony jest z siecią Wi-Fi.

- brak jeszcze kilku opcji z CM, np. Theme Engine,

W CM 14.1 też go nie było, pracują nad tym.

ma rożne cyanogenmodowe dodatki

To raczej nic zaskakującego, to przecież CM po rebrandingu. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta