Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Szewcu72

[N] [7.0] SM-G935F Galaxy S7 Edge (G935FXXU1DQB3) [BTU] UK i wersja multicsc nie zmienia XEO

54 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Android Nougat [bTU] 7.0 dla Samsunga Galaxy S7 Edge SM-G935F - G935FXXU1DQB3.

• Model: SM-G935F Samsung Galaxy S7 Edge
  • Product Code: [bTU] UK
  • AP/PDA: G935FXXU1DQB3
  • CSC: G935FOXA1DQB1

Changelist: 10422490

Data wydania: 30.01.2017

Link do pobrania romu:

G935FXXU1DQB3_G935FOXA1DQB1_BTU.zip

BTU_G935FXXU1DQB3_G935FOXA1DQB1.zip - mój G-dysk

lub skorzystaj z programu SamFirm.

Wielkość pliku: 2.15 GB

Instalacja: Odin 3.12

Udostępniona tu wersja FW jest wersją multicsc co oznacza, że po instalacji na telefonie z dotychczasową wersją XEO pozostaniemy z XEO.

W przypadku posiadania wersji operatorskiej oprogramowania nasze CSC zostanie podmienione na BTU, ponieważ rom przeznaczony jest na rynek UK.

Wszystkich chętnych do wcześniejszego skorzystania z Nougata informuję, że w przypadku modeli S7 i Edge nie ma problemów z póżniejszym przywróceniem oficjalnej wersji XEO lub wydania operatorskiego.

[ATTACH=JSON]{"data-align":"center","data-size":"full","title":"CSC.png","data-attachmentid":147897}[/ATTACH]

Mała podpowiedź z mojej strony.

Jeżeli na urządzeniu posiadacie już poprzednią wersję Nougata - podczas tej aktualizacji z wykorzystaniem programu odin dodajemy plik HOME CSC,

NIE DODAJEMY PLIKU PIT

dzięki tym działaniom nie utracimy naszych danych!!! Telefon zaktualizuje się i uruchomi ponownie jak przy zwykłym restarcie.

Po samej aktualizacji telefon będzie uruchamiał się oczywiście dłużej niż zawsze, pamiętajcie o tym i bądźcie cierpliwi.

W przypadku świeżej instalacji na FW 6.0.1 zalecam wykonanie tego z użyciem pliku PIT, który uzyskamy po wypakowaniu z pliku CSC (nie jest to obowiązkowe, ale zalecane). W przypadku instalacji z użyciem PIT zalecam również skorzystanie z pliku CSC a nie HOME CSC.

Zdjęcia obrazujące ustawienia programu odin znajdziecie w tym temacie: http://forum.androidnow.pl/forum/samsung/samsung-galaxy-s7-sm-g930-i-inne/galaxy-s7-software/147746-n-7-0-sm-g930f-galaxy-s7-g930fxxu1dqb3-btu-uk-i-wersja-multicsc-nie-zmienia-xeo

Edytowane przez Szewcu72
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, wszystko śmiga. :D Ostatnio zastanawiałem się co robi Home CSC - już wiem co. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie,

Czy po tej aktualizacji jak będą przychodziły przez OTA nowe, będę mógł aktualizować? Mam telefon na region TTR (Austria), ostatnie opr. G935FXXU1BPLM.

Drugie pytanie (przepraszam, że nie w temacie):

Próbuję zainstalować program ODIN, ale po pobraniu mam tylko dwa pliki w folderze i żaden z nich nie otwiera programu. Jak to uruchomić przy wgrywaniu ROM`a?

Trzecie pytanie:

Kolejny problem to Smart Switch. Mam błąd "Nie można uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest..."

Mam Windows 10, czy potrzeba starszego systemu do zainstalowania?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Lukasz87xxx
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy to, ze pozostaje XEO oznacza ze jesli juz pojawi sie wersja na nasz region to otrzymamy powiadomienie na tela i bedziemy ja mogli zainstalowac przez OTA na tela?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, może mam głupie pytanie, ale co ta wersja androida mi wniesie skoro zainstalowałem już wcześniejsza wersję. Dostępną na tym forum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta wersja zawiera poprawki błędów. Samsung już 2 tydzień nie aktualizuje bo jak widać pojawiły się kłopoty i pewnie teraz poprawia to co miał już wypuścić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czym się różni CSC od Home CSC?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam,

próbuję ściągnąć tego Androida udostępnionego na dysku, ale za każdym razem przy próbie rozpakowania wyskakuje komunikat "uszkodzone archiwum". próbowałem już kilka razy. nie macie takich problemów?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem dotyczy Twojego komputera nie paczki. Polega na tym że plik nie może zostać zapisany u Ciebie na kompie bo masz uszkodzone archiwum właśnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiadam w dużym skrucie:

- przy instalacji na region TTR csc może ulec zmianie na BTU, nie wiem jakie CSC było fabrycznie.

- w pacze z odinem sa tylko dwa pliki, biblioteka i wykonywalny exe, który się nie instaluje tylko od razu uruchamia. Do aktualuzacji nie potrzeba starszej wersji okienek. Wszystko działa poprawnie na win10. Musisz mieć "śmietnik" na kompie o czym świadczy również błąd podczas instalcji Smart Switcha.

- jeżeli pojawi się XEO i będzie nowsze od tego BTU to oczywiście że pojawi się info o aktualizacji.

- każda nowa wersja to wydanie wnoszące poprawki błędów wychwyconych w poprzedniej wersji.

- Home od zwykłego CSC różni się brakiem kilku linii w kodzie wymuszających pełne wipe i przywracanie telefonu do ustawień fabrycznych.

- pobierz archiwum na innym kompie, twój ma jakieś problemy, paczki które udostępniam są w wersji niezmienionej, pobrane bezpośrednio z serwerów Samsunga. Nie mylić z sammobile i innymi podobnymi serwisami.

Wysłane z mojego SM-G930F

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź. Rozpakowalem archiwum innym programem (7-zip, wcześniej robiłem to winrarem) i niby poszło bez żadnego komunikatu o błędzie. Wieczorem spróbuję zainstalować.

Proszę jeszcze o info czy po takiej instalacji stracę wszystkie dane z telefonu? Instalacja poraz pierwszy na 6.0.1?

Dzięki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cos nie mozna pobrac z opcji free tej paczki trzeba cos placic za nirmalna predkosc pobierania?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Proszę jeszcze o info czy po takiej instalacji stracę wszystkie dane z telefonu?

jeżeli zrobisz to zgodnie z moim opisem nic nie stracisz. Ja tylko zalecam czystą instalację przy przejściu między wersjami, ale nie jest to obligatoryjne.

Co do pobierania. Można skorzystać z linku do mojego G Dysku. Jest za free i FW w paczce za którą ręczę.

Wysłane z mojego SM-G930F

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź

Mam jeszcze pytanie, gdzie mogę pobrać wiarygodny bez flagi G935FXXU1BPKA_G935FOPV1BPK1_OPV

Taki posiadam teraz na swoim telefonie , a chciałbym go mieć wyrazie powrotu na Marshmallow

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedno pytanie

To jeśli mam 6.0.1 OPV Orange i wgram CSC HOME to porostu mi zaktualizuje bez utraty danych do 7.0 ? i zmieni pewnie CSC BTU

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jeszcze jedno pytanie

To jeśli mam 6.0.1 OPV Orange i wgram CSC HOME to po prostu mi zaktualizuje bez utraty danych do 7.0 ? i zmieni pewnie CSC BTU

Tak? Czy się mylę?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainstalowałem 7.0. Niby poszło wszystko ok, ale mam wyraźnie gorszą jakość wyświetlanego obrazu. Wiem że 7 zmienia rozdzielczość, ale poustawialem wszystko na maxa i jest wyraźnie gorzej niż przy wersji 6.0.1. ktoś wie o co chodzi?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znajdziesz go zapewne na sammobile lub updato.

Widzę, że coś gdzieś usłyszeliście, ale dokładnie nie wiecie co i gdzie dzwoni. ;)

Zapamiętajcie raz na zawsze, że stockowe FW nie nabija flagi KNOX!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozmumiem że jeżeli wgrałem ten firmware a miałem z PLUS to flaga się nabiła...? Czy powrót do stocku to przywróci?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po wgraniu tego FW flaga się nie nabija, ja mam z Orange, mam dwie S7edge z Orange i na jednej wgrałem z CSC i plikiem PIT i powstał czysty jak że szkopuł, a na drugiej chce zachować wszystkie dane i aplikacje aplikacji więc spróbuję użyć CSC HOME

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Po wgraniu tego FW flaga się nie nabija, ja mam z Orange, mam dwie S7edge z Orange i na jednej wgrałem z CSC i plikiem PIT i powstał czysty jak ze sklepu, a na drugiej chce zachować wszystkie dane i aplikacje aplikacji więc spróbuję użyć CSC HOME

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Juz wszystko OK, wgrany i chula. Choć na razie mnie nie zachwyca. Pewnie przyzwyczajenie do 6.Zmiana menu ustawienia fajna ale trzeba sie na nowo wszystkiego uczyć. Miałem problem z wyszukaniem szybkiego ładowania, pokazało się dopiero po podłączeniu do ładowania i tak samo czy ładowaniu bezprzewodowym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta