Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Recommended Posts

Poruszanie kursora typowej myszki w systemie Android jest dość nietypowe.
To znaczy kursor nie odzwierciedla dokładnie ruchów myszką, trajektoria kursora jest nieco przesunięta - odchylona o kąt 7-10 stopni.

Podobny efekt jest przy instalowaniu systemu windows na pc oraz obsługa programów dosowych i dosboxa.

W androidzie występuje to cały czas, na wszystkich myszach które próbowałem.

Czy dedykowana mysz pod urządzenia mobilne taka jak np Mysz Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 będzie działać prawidłowo ?

Czy da się w jakiś sposób sprawić by wszystkie myszki działały prawidłowo ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rownież stawiałbym na mysz. No chyba że urządzenie z androidem, o którym nie wspomniałeś, to jakiś "wynalazek".

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • Autor Wątku
  • No właśnie robiłem testy wszelakie bo zadziwiła mnie wcześniejsza wypowiedź.
    I wygląda to tak:
    Mam dwa urządzenia z androidem: HTC One M8 i Mediapad M3 - na obu jest to samo.

Testowałem właśnie 3 myszki : pierwsza to Razer Lachesis do prawidłowego działania potrzebuje sterowników i 2 najzwyklejsze myszki plug&play.

Ten razer jest sprzed kilku lat - jakichś 7, druga mysz plu&play też jakaś starsza.

Tą 3 ojciec niedawno kupił sobie do laptopa.

Sytuacja wygląda tak, że dwie starsze myszki w androidzie, dosie i systemie awaryjnym działają źle, natomiast w systemie ze sterownikami działają już dobrze.
    A ta 3 nowa działa już wszędzie dobrze.

Odchylenie jest mniej więcej takie:

https://youtu.be/NdOMhgLElss

1 część tego filmu to win7 tryb awaryjny starsza myszka plug&play
    2 część tego filmu to ta sama mysz ale już w windowsie

czerwona kreska jest pozioma żeby był lepiej widoczny odchył.

https://youtu.be/_n6JBWSO7UI

Ten filmik pokazuje jak wygląda to odchylenie w androidzie na myszce która nie chce działać poprawnie.

Więc wychodzi na to, że to kwestia myszek. Tylko dziwne, że te w systemie ze sterownikami działają już normalnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz, dziwne to takie. Mam stare myszki, najnowszą sprzed czterech lat. Wszystkie dobrze działają tak na Windowsie xp, 7, 8  jak i na 10. Bez żadnych sterowników. Na każdym telefonie z Androidem też sobie radzą bez problemów. Obecnie mam Logitech M705 i działa perfekcyjnie tak na win 10, jak i na dowolnym telefonie z androidem.

Ty masz te myszy jakieś mocno nie halo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • Autor Wątku
  • No ja już parę myszek w życiu widziałem - tych komputerowych oczywiście.

A na kwestie trochę jestem wyczulony, bo zauważam takie rzeczy szybko - swojego czasu grałem w FPS-y niemalże zawodowo.
    A razer lachesis kosztował 400zł więc to raczej nie byle co.

Taka ciekawostka - pierwszy razer lachesis miał wadę, że nawet w windowsie ze sterownikami działał źle - po opisaniu problemu słownie 2 razy wymieniali mi mysz na nową bez kosztów żadnych - przesyłki płacone przez nich - i to było z 7 lat temu - to się nazywa profesjonalizm.

Zmam też ludzi, którzy używali gryzoni z owym problemem w windowsie - jak moja mysz wcześniej i im to nie przeszkadzało - może nawet nie zauważali.
    Dlatego wrzuciłem filmiki... by było dokładniej wiadomo o co chodzi.

Swojego czasu kiedyś myszki miały przełącznik android/PC ? czy to była amiga/pc ?
    Myszy dedykowane do sprzętu mobilnego nie kosztują też 30 a raczej coś koło 100 zł. Więc myślałem, że coś jest na rzeczy i są jakieś różnice.

A to, że to dziwne, to się zgodzę.

Nawet skłonny był bym pokusić się o pytanie czy każda mysz bluetooth zadziała z androidem bez adaptera? po samym bluetooth?
    Samego bluetooth też jest kilka standardów i może się zdarzyć, że coś w danej specyfikacji nie zagra... ale pewnie generalnie działa.

A co do myszek i poruszania się kursora - to jeszcze są czasem takie jaja, że ruszasz lewo prawo lewo prawo ( idealnie ) a kursor nie dość, że porusza się po skosie jak w filmikach to jeszcze po każdej zmianie kierunku pnie się samoistnie w górę ...

I dziwne, że kąt jest mniej więcej ten sam - nawet jeśli nie wygląda to trzeba by było wziąć pod uwagę dokładnie rozdzielczość i rozmieszczenie pikseli. Wystarczy, że z lewa na prawo idzie w dół w każdym przypadku.

No i dziwi mnie, że tacy starzy wyjadacze jak wy są również zaskoczeni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • Autor Wątku
  • Ok odpaliłem sobie dosboxa i grę z amigi cd32 diggers.

Na razerze sobie nie pogram komfortowo to wiem, więc biorę myszkę która w PC w windowsie, trybie awaryjnym oraz w androidzie działa dobrze i co zauważam.
    Że dalej jest źle.

Przy szybkich ruchach różnica jest nie wielka - ale jak chcemy wykonać delikatny ruch w dół to mysz zachowuje się jak by miała 50 dpi i stoi - potrzebuje ostrego pchnięcia żeby zareagować - natomiast w górę reaguje jak by miała co najmniej 2000 dpi - więc z pewnością stąd te podążanie ku górze.

To jest tak niepojęte jak fizyka kwantowa :D

Prościej chyba kupić mysz drogą internetową, sprawdzić i ewentualnie odesłać bez podania przyczyny. - Chociaż bardzo tego nie lubię.

Skoro jakieś myszki w androidzie działają normalnie - uwierzę - bo mi się jedna taka trafiła.

Zamknijcie temat - nie wiem - możecie mnie zrównać z błotem jak Kopernika - bo twierdził że ziemia jest okrągła :P
    idę się zagłębić poważnie w temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • Autor Wątku
  • Tak naprawdę musiałem ruszyć głową i skojarzyć parę faktów, chociaż i tak na pewno nie wiem co i jak.
    Cel zapytania osiągnięty - są myszki które w miarę odzwierciedlają ruch kursora względem ruchu myszą w androidzie.

Sama akceleracja wsteczna, precyzja wskaźnika etc w windowsie, interpolacja powodów może być setki.
    Samo DPI dokładność sensora.

Do przed chwilą myślałem że jak wyłączę akceleracje, zniweluje interpolacje to przy wysokim dpi jeśli zacznę podróż kursorem z miejsca A i powędruje sobie w różnych kierunkach nie wykraczając poza ekran - bo wtedy kursor się zatrzyma i przekłamie wynik. ale jak wrócę do miejsca skąd zacząłem to kursor będzie dalej w punkcie A.
    Niestety nie jest tak różowo.
    Wystarczy pogibać trochę myszą na lewo i prawo zrobić parę kółeczek, ósemek i wracamy do tego samego miejsca skąd zaczęliśmy - a tu kursor jest w zupełnie innym miejscu.
    Więc nie dziwie się że nowe myszy mają po 12000 dpi i dwa sensory.

Łatwo jest taki laser czy optykę przekłamać przy jednym sensorze.

Kupię Mysz Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 i dam znać jakie wrażenia.
    Dziękuje za poświęcony czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • Autor Wątku
  • Kolejny zonk - trochę off topic, ale w dosboxie stwierdziłem problem odpalając starą grę diggers, natomiast dzisiaj dla testu odpaliłem cannon fodder - i tam mysz działa prawidłowo.
    Więc nie tylko kwestia myszy, systemu ale i samej aplikacji.

Przynajmniej jeśli chodzi o windowsa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • Autor Wątku
  • No to dostałem dzisiaj microsoft bluetooth mobile 3600 mouse.
    I sytuacja wygląda tak:

Mysz gamingowa, która potrzebuje sterownika w windowsie do prawidłowego działania tzn. razer lachesis działa w androidzie źle.
    Reszta myszek plug&play działa dobrze.
    Problem tkwił w tym, że reszta myszek mobilnych jest na tyle mała, że jest ogólnie wąska i ma krótką "dupę" co sprawiało, że trzymałem je pod pewnym kątem, dociskając kciukiem całość do małego palca.
    A to powodowało niekorzystny kąt, który wizualnie odpowiadał problemowi z pierwszą myszą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    No to dostałem dzisiaj microsoft bluetooth mobile 3600 mouse.
    I sytuacja wygląda tak:

Mysz gamingowa, która potrzebuje sterownika w windowsie do prawidłowego działania tzn. razer lachesis działa w androidzie źle.
    Reszta myszek plug&play działa dobrze.
    Problem tkwił w tym, że reszta myszek mobilnych jest na tyle mała, że jest ogólnie wąska i ma krótką "dupę" co sprawiało, że trzymałem je pod pewnym kątem, dociskając kciukiem całość do małego palca.
    A to powodowało niekorzystny kąt, który wizualnie odpowiadał problemowi z pierwszą myszą.

Czyli to problem dla ortopedy. :D :D :D
    Bo martwiłem się już, że masz pecha i w sklepach sprzedają Ci wybrakowany towar. ;D

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta