Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Gość S3V3N

[S4]MaximusHD 10.0.0 | JB 4.2.2 | Sense 5.0 | Fast&Stable | OTA Updates | 4.06.401.1 | Online

Recommended Posts

Gość S3V3N

Logo.png

Cechy ROM'u :

• [*=left]System Information:
    [*=left]Based on official source HTC One S 4.06.401.1
    [*=left]Android 4.2.2 (Jelly Bean)
    [*=left]Sense 5.0
    [*=left]Amazing battery life
    [*=left]Fast and Stable
    [*=left]Tweaked for Best Performance
    [*=left]OTA Updates
    [*=left]Native HTC EQS
    [*=left]Auto-Kernel Flash
    [*=left]Deodexed
    [*=left]Zippaligned
    [*=left]Rooted
    [*=left]Multi-Language Setup (Supports 17 languages now)
    [*=left]Option to remove unneeded apps
    [*=left]Option to install additional mods
    [*=left]Support of init.d
    [*=left]Always newest ROM bases
    [*=left]And many more.........

Instalacja i wymagania:

Telefon HTC ONE S (S4) z S-OFF

Pobierz ROM i wrzuć go do pamięci wewnętrznej urządzenia.

Uruchom urządzenie w trybie fastboot (Power + Vol Down)

Przejdź do trybu Recovery i wybierz "Choose zip from sdcard"

Uruchomi się Instalator AROMA sflashuj ROM.

Po instalacji KONIECZNIE uruchom urządzenie w trybie fastboot!!!

W tej chwili instalujesz właściwe oprogramowanie Androida 4.2.2

Pobierz Install Package.rar i wypakuj w dowolnym folderze (WAŻNE: fastboot.exe nie działa w systemie MS Windows w wersji 8.1, będziesz potrzebował Windows XP/Vista/7/8)

Podłącz urządzenie w trybie fastboot, pamiętaj o zainstalowanych sterownikach.

Otwórz linię komend i podaj następujące komendy:

fastboot oem rebootRUU

póżniej

fastboot flash zip firmware.zip

Jeśli dostaniesz błąd:

FAILED (remote: 90 hboot pre-update! please flush image again immediately)

Ponownie wpisz komendę

fastboot flash zip firmware.zip

W archiwum Install Package.rar znajduje się TWRP dla Androida 4.2.2 wgraj je używając komendy:

fastboot flash recovery TWRP2.6.1.0.img

Upewnij się że wszystkie z powyższych komend zakończyły się sukcesem, jeśli tak zrestartuj urządzenie

Pozwól na uruchomienie systemu. Po starcie wgraj ponownie pliki ROMu na pamięć wewnętrzną urządzenia

Ponownie sflashuj ROM używając AROMA Installer, wykonaj Factory Reset przed rozpoczęciem flashowania.

Jeżeli wszystko poszło dobrze powinien uruchomić Ci się system w wersji 4.2.2 z Sense 5.0

Błędy w ROM'ie :

Żadne bo to (wyciek)oficjalnego romu dla HTC ONE S (S4) 4.2.2 z Sense 5.0

Download:

* od Siebie ROM genialny, daje niezłego kopa!! Bateryjka jest o 30% wydajniejsza!!

PS. Pracuje nad jego udoskonaleniem ;)

Edytowane przez linar10
Poprawiona procedura instalacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie ile trwa instalcja tego romu. Mam teraz zainstalowany rom Android_Sense_Best_Stock_v3.0_By_BehradGH i chciałem zainstalowac maximusa przez TWRP z poziomu androida. Niby wszysto ładuje, przechodze kreatora, instalacja zakończona pomyślnie następuje restart telefonu, potem mam czarny ekran tylko dzwięki z komputera (tel połączony z kompem) sygnalizują kiedy telefon się uruchamia. Przez ok 25 minut nic sie nie dzieje(ekran czarny) więc wracam do menu recowery i przywracam poprzedni rom. :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

w brew wszelkim opiniom jakie znalazłem na forach zainstalowałem Maximusa pomimo S-on i CID T-MOB101

W zasadzie to był jedyny ROM jaki udało mi się zainstalować po tym jak w gąszczu różnych porad usunąłem sobie system i mogłem wejść wyłącznie w bootloader i recovery.

Mam tylko jeden problem, mianowicie pamięć HOS jest podzielona na parycje telefon i sd-card no a android 4.2.2 najwyraźniej obsługuje tylko pamięć telefonu jako wewnętrzną a partycja sd-card jest jako inna i niedostępna.

szczęście moje że odzyskałem telefon jest tak wielkie że boję się drugi raz instalować od początku Maximusa, zaznaczając że mam S-ON i CID T-MOB101 więc podobno w ogóle nie powinien mi się zainstalować.

Może jest jakiś sposób żeby usunąć partycję sd-card i całe 16GB żeby było widoczne jako pamięć telefonu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się, że bez S-OFF za wiele nie poradzimy, potrzeby jest do wrzucenia firmware, które odpowiednio ustali partycje.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jednak muszę zrobić S-OFF, teraz już spokojniej będę się do tego zabierał, ewentualnie proszę o dokładną poradę żeby już nie skakać po różnych forach i nie namieszać bardziej. Przyznam że Maximus i android 4.2.2 jest super, no i wreszcie mam baterię w %:-). W ogóle mnogość ustawień mnie cieszy. Zaznaczyć muszę że jestem kompletnym laikiem i dopiero się uczę jak się konsole cmd odpala :-):-) ale jestem dość pojętnym uczniem, proszę więc łopatologicznie. Dodam jeszcze że podczas uruchomienia telefonu pod logo htc pokazuje się czerwony napis, coś o niezgodności recovery z htc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W podpietych masz wszystkie tutki, bardzo dobrze opisane nie powinno być problemów

Zrób s-off

Zmień cid

I wgraj rom według poradnika w pierwszym poście

HTC One S & Tapatalk Pro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety w żaden sposób nie udaje mi się uzyskać ani super cid ani tym bardziej s-off, może problemem jest fakt że mam recovery TWRP a może fakt że zainstalowanego MAXIMUSA, ewentualnie może ktoś posiada HOSa z sieci T-mobile kupionego od media gliwice z CID T-MOB101 i mógłby zrobić i użyczyć backup JB 4.1.1 z brandem właśnie T-mobile. Najwyżej oddam telefon w profesjonalne ręce kumpla, ale wolałbym sobie sam poradzić:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość S3V3N

Skoro masz Maximusa (4.2.2) to masz i nowego HBoota ;) nie zrobisz S-off'a :( Mogłeś zrobić to przed update Firmwaru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie że H-BOOT 2.15.0000 więc chyba stary bo nowy byłby 2.16 z tego co się doczytałem. Może po prostu spróbuję zmienić na inny ROM i wtedy zobaczę czy super cid pójdzie. Swoją drogą jeśli chodzi o Maximusa a dokładniej chyba androida 4.2.2 to zauważyłem że są problemy z GPS. Po prostu przestaje się włączać, wtedy trzeba zrobić reboot telefonu i znów jakiś czas działa, ale tylko jakiś czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość S3V3N

Aaaaa , to czyli nie masz UPa Hboota. To świetnie

Wgraj coś co ma Kernela z 4.1 i jazda, musi się udać ;)

BTW. Musisz mieć czysty soft najlepiej stockowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie

Po wielkich mękach udało się S-OFF przy pomocy programu RUMRUNNER,Super CID wtedy też już poszedł bez problemu, no właśnie trochę mylące jest że w jednym miejscu napisane jest że trzeba wpierw zmienić CID żeby zrobić S-OFF a gdzie indziej że bez S-OFF nie zmienimy CID, może to wielu ludzi wprowadzić w błąd więc może warto napisać jasno w jednym miejscu co trzeba i co można:). Szczerze mówiąc Sense 5 tak mi się spodobało że teraz 4+ jakoś mi nie leży:). jednak w andku 4.2.2 jest jakiś problem z włączaniem GPS więc jeszcze trochę się wstrzymam ze zmianami w partycjach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym S-OFF i CID jest tak, że zależy to od wersji.

W S4 zmienisz CID bez S-OFF, natomiast w S3 nie. ;)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale ja mam S4 i za nic nie mogłem zmienić CID, natomiast mając S-OFF to była chwila. Że różne metody uzyskania S-OFF mają różne wymagania to najwyraźniej fakt, ale jeśli ktoś pierwszy raz grzebie w andku to mu się pomiesza i biedaczyna zgłupieje:). Ja już jednak zamontowałem Maximusa i jestem mega zadowolony, nawet GPS jakby przestał dokuczać:), martwi mnie jednak jeden fakt, mianowicie chyba zaczynam się uzależniać od modyfikacji swojego HOSa :), a początkowo chciałem tylko usunąć branda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie mały problem, po wgraniu MaximusHD 10.0.0 zrobiłem update do 10.0.1 i...mam problem. Otóż jak telefon długo poleży z wyłączonym ekranem zasięg sieci się wyłącza, po naciśnięciu przycisku zasilania pojawia się informacja "przygotowanie karty sim". Wyłączałem już oszczędność baterii i nie pomaga :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Jestem całkiem nowy na forum, a moja obecność tu została głównie spowodowana tym, że niedawno zakupiłem używanego HTC One S [s4] i zdałem sobie sprawę, że poprzedni właściciel pokusił się o zainstalowanie MaximusHD w wersji 10.0.1 i niestety dostrzegłem kilka rzeczy, które zdają się szwankować.

Zauważyłem problem, który pojawił się u mojego przedmówcy - zasięg czasem po prostu się wyłącza mimo odznaczenia opcji w oszczędzaniu energii.

Jednak rzeczą, która najbardziej mi się nie spodobała jest wielkość pamięci dostępnej na instalowanie aplikacji. Partycja podzielona jest tak, że na aplikacje dostępne jest tylko 2gb, z czego ok. 650mb waży sam Maximus, a prawie 500mb system android. Do tego po wejściu w 'pamięć' w ustawieniach prawie 15gb (!) zajmuje opcja 'Inne'.

Jeśli chodzi o większość spraw poruszanych na tym forum jestem całkowicie zielony, więc byłym wdzięczny, gdyby ktoś chociaż spróbował mi pomóc.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z pamięcią jest wszystko oki tak ma być, podepnij pod komputer i zobacz ile ci pokaże - tyle masz dostepne na swoje dane na karcie

Htc One S & Tapatalk Pro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, podepnę się pod temat, ponieważ nie wiem dlaczego, ale zrobiłem s-off, następnie flash recovery i pomieszały mi się partycje. Mam 50Mb pamięci wewnętrznej, a pamięci aplikacji 15,95Gb więc jestem trochę w wielkiej kropie, bo nic mi się nie zmieści na fona ;/ Jest teraz jakaś możliwość powrócenia do poprzednich rozmiarów partycji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta