Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

bartthez

GALAXY S4 GT-I9505 komunikat brak karty sim, i uruchom ponownie telefon

Recommended Posts

bartthez    10

Witam serdecznie

Mam ostatnio taki problem ze ciagle mi telefon sie zawiesza Samsung GALAXY S4 GT-I9505

w playu: Wersja Androida 4.4.2, wersja modemu I9505XXUFNA5

Wersja jądra 3.4.0-373648

czyli, pojawia sie na ekranie komunikat brak karty sim, i uruchom ponownie telefon. Jak go ponownie uruchomie to dziala dobrze i po kilku godzinach znow ta sama sytuacja, Zzauwazylem rowniez ze slabo dziala nawigacja musialem sciagna aplikacje GPS status i zaczela dzialac.

Nie wiem co mogę zrobic z telefonem zeby wreszcie dobrze zaczal dzialac

Prosze o pomoc

Z gory dzieki

clear.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szewcu72    72

Temat przeniosłem do działu Pomoc, bo tu jest jego miejsce. ;)

A teraz wracając do problemu. Aby nie robić faktory reset czy wipe, pobierz tą wersję romu: I9505XXUFNC4_I9505PRTFNC1_PRT.zip to ostatnia dla Play.

Następnie skorzystaj z tego poradnika: [TUTORIAL] Flash (wgranie) romu za pomocą Odina - dla romów 1 i 3-plikowych i wykonaj flash romu.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bartthez    10
  • Autor Wątku
  • przy pierwszym pliku pokazuje mi sie user not looged in i nie moge pobrac pliku? masz jakiegos innego linka

Dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kdmrl    10

Witam, żeby nie robić spamu, bo problem mam praktycznie taki sam, odświeżam temat.

Wyskoczyło mi dzisiaj na moim SGS4 gt-i9505, że nie czyta mi karty sim, mimo tego, że kilka razy włączałem i wyłączałem telefon i podobnie z kartą sim to nic nie pomaga. Telefon ma już prawie 1,5 roku, był wzięty na abonament w t-mobile i po za tym, że zbił mi się w nim ekran i lekko zepsuł się mikrofon to było z nim 0 problemów. Jeszcze dodam, że zrobiłem aktualizację do lolipopa w nadziei, że coś pomoże, ale nic to nie dało niestety... Jestem kompletnie zielony w tych sprawach z flash romem czy odinem czy tego typu rzeczami. Wiem tylko tyle, że gwarancji już nie stracę, bo i tak wygasła, jeżeli miałbym się bawić tymi programami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Szewcu72    72

Zanim cokolwiek zaczniesz "dłubać" w sofcie telefonu, sprawdź czy SIM działa w innych telefonach. Przeczyść gniazdo i styki karty. SIM-y też się psują. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kdmrl    10

Sprawdziłem. Moja karta działa normalnie w telefonie kolegi (sony xperia z1), a jego karta działa w moim. Myślałem nad zrobieniem duplikatu karty sim w salonie operatora czy coś, ale nie jestem pewien czy znów się nie spsuje coś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kdmrl    10

Jakieś 2 tygodnie temu pojawiła mi się aktualizacja od operatora czy tam samsunga chyba ze wszystkimi informacjami co się zmieniło itd. Trwało to w powiadomieniach, ale nie chciałem jej robić, bo sgs4 i tak ma tylko 9,5gb wolnej pamięci, a zajęte miałem ponad 7, nie chciałem tracić kolejnego gigabajta, no ale stwierdziłem, że może to naprawi problem i zwyczajnie rozpocząłem aktualizację z tego powiadomienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Szewcu72    72

Spróbuj wgrać najnowszy rom Odinem. Czasem, choć bardzo rzadko, zdarza się, że aktualizacja via OTA lub przy użyciu kiesa, nie przebiega prawidłowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    monTTana    10

Nie będę otwierał nowego temu ale tez mam ten problem.

Na elektrodzie jeden gościu napisał, że pomogło "wgranie nowego moda przez odin'a"

Wie ktoś jak to zrobić? odin'a mam ale skąd firmware? Zaznaczam, że to jest i9505 z anglii w sieci O2.

Oczywiście często pokazujący się kounikat - brak karty sim. Raz ją widzi a raz nie.

Karta działabo sprawdzałem, inne jarty w tym tel też nie działają, slot na sim wymieniłem ale dalej to samo.

Pomóżcie jak to zrobić - "wgranie nowego moda przez odin'a"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Lukiz    10

Nie do końca rozumiem o co chodzi z "modem", ale jeśli chodzi o wgranie ROM'u przez Odina, to w drugim poście w tym temacie jest link do jakiegoś ROM'u (tu akurat z Play, ale znaleźć odpowiedni ROM to nie problem) i instrukcji wgrywania przez Odina :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    monTTana    10
    Nie do końca rozumiem o co chodzi z "modem", ale jeśli chodzi o wgranie ROM'u przez Odina, to w drugim poście w tym temacie jest link do jakiegoś ROM'u (tu akurat z Play, ale znaleźć odpowiedni ROM to nie problem) i instrukcji wgrywania przez Odina :)

No właśnie mam problem ze znalezieniem odpowiedniego romu :zdziwiony:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Szewcu72    72

Napisz jakiego romu szukasz, niestety nie zgadniemy o jaki Ci chodzi, jaki potrzebujesz. Czy ma być to coś polskiego, czy coś pod O2?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    zawilec23    10

Witam.

Podpinam się do tematu.

Mój problem polega na tym:

Informacja o braku karty SIM wyświetla się co jakiś czas. I to w nagrzanym telefonie jak i w zimnym, o normalnej temperaturze.

Rzadko ale zdarza się że telefon działa normalnie (karta SIM działa) po kilkukrotnym zresetowaniu telefonu bądź działa gdy lekko przygniotę slot do telefonu.

Jednak w większości przypadków jest to pomoc doraźna i chwilowa... problem zawsze wraca.

Slot karty SIM jest nowy.

Karta SIM jest nowa.

Karta SIM działa na innym telefonie.

Hard reset nie pomaga

Czyszczenie cache nie pomaga

Będę próbował jeszcze wgrywać nowego ROMa ale wątpię by to pomogło.

Telefon bez gwarancji.

Moje pytanie brzmi:

Czy jest to problem płyty głównej? Czy wymiana całej płyty głównej pomoże?

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    rutola    10

Ja mam podobny problem z kartą sim, tylko, że zadniej karty mi nie czyta, a sprawdzałam narzeczonego i koleżanki.

Wgrałam odinem nowy soft i problem jest taki sam. A wiem, że tel mi nie upadł i nie było żadnej mechanicznej usterki.

Edytowane przez rutola

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    deagurt    10

Samsung s4 nie widzi karty sim

Witam. Jestem tu nowy i nie wiem o co tu chodzi :) mam problem z moim tel gdyż nie czyta mi nowej karty play ale za to czyta stare karty play oraz innych sieci. Nowa karta jest aktywna, bo mam ja w samsung s3 i tam działa . Proszę pomóżcie, bo nie wiem czy oddać na serwis czy samemu da się naprawić. Niestety we wrześniu skończyła się gwarancja :/

A o to informacja o tel

d0cb0767481a.png[/url]

Edytowane przez deagurt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gryf    10

Cześć!

U mnie ten sam problem z SGS4 gt-i9505 i kartą z PLAY, wymieniłem kartę SIM na nową, sprawdziłem w innym telefonie. Bez skutku.

Przeinstalowałem soft za pomocą Odina na I9505XXUHOJ2_I9505PRTHOI1_I9505XXUHOJ2_HOME z sammobile.co. Telefon uruchomił się bez problemu z nowym softem. Ale sim nadal nie czyta..

co ciekawe karta działała moze przez pierwszy dzień od otrzymania telefonu. Czy w takim razie pozostaje mi się udać do serwisu by wymienili gniazdo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta