Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

Szewcu72

[M] [6.0.1] SM-G900F Galaxy S5 (G900FOXA1CPB2) MultiCSC

Recommended Posts

Android Marshmallow w wersji 6.0.1 dla Smasunga Galaxy S5 SM-G900F!

Czy to możliwe? Tak!

Poniżej link do pobrania romu i krótki opis czynności związanych z instalacją.

Instalacja zmienia status urządzenia na CUSTOM, jednak nie jest to problem, bo po ukazaniu się i instalacji oficjalnej wersji wszystko wróci do normy. :thumb:

[ATTACH=CONFIG]7972[/ATTACH]

Rom który udostępniam to specjalne wydana wersja pianki o numerze 6.0.1 przygotowywanej dla Samsunga Galaxy S5. Na chwilę obecną nie dostępna jeszcze oficjalnie, ale czego nie robi się dla Was...

Uwaga - warranty knox 0x1!

To wydanie jednoplikowe, które instaluje się odinem jak każdy inny oficjalny rom od Sammsunga.

Jest to wersja MultiCSC, co oznacza, że w przypadku odpowiednio przeprowadzonej instalacji CSC na telefonie się nie zmieni. U mnie nadal jest to XEO.

[ATTACH=CONFIG]7973[/ATTACH]

Co warto wiedzieć/zrobić przed instalacją?

- posprzątać "śmietnik" jaki obecnie mamy na telefonie

- usunąć wszystko co zbędne i nie używane przez dłuższy czas

- skonfigurować system i aplikacje tak jakbyśmy chcieli widzieć je na piance

Ja wykonałem czystą instalację ostatniej wersji XEO [L] [5.0] SM-G900F Samsung Galaxy S5 (G900FXXU1BOJ1) [XEO] Polska - wcześniej robiąc dostępne kopie na koncie googla i samsunga.

Skonfigurowałem system i aplikacje odnowa, przywróciłem z kopii logi połączeń, wiadomości, kontakty i część ustawień systemowych. I dopiero na tak przygotowany telefon zainstalowałem Marshmallowa w wersji 6.0.1

Instalację wykonuje się za pomocą Odina - poradnik: Wgrywanie/flash romów w telefonach Samsunga z użyciem programu ODIN. W tym przypadku skorzystałem z Odina w wersji 3.10.7

W trakcie, ani po instalacji nie wykonujemy żadnych wipe. Po instalacji telefon uruchamia się i wykonuje optymalizację aplikacji a po tej czynności wita nas pulpitem i ustawieniami jakie przygotowaliśmy sobie przed instalacją.

Jedyna bolączką jest to, że na chwilę obecną nie działają automatyczne aktualizacje. Powodem jest fakt, że w romie brak jest cyfrowych podpisów Samsunga, co w żaden sposób nie przeszkadza i nie wpływa na funkcjonalność systemu. Po oficjalnym wydaniu pianki wystarczy odinem wykonać ponowną instalację i wszystko wraca do normy.

Czas uruchamiania się sytemu po instalacji:

- bootowanie (logo Samsunga) - ok. 2 min.

- optymalizacja aplikacji - ok. 8 min.

- po ok. 10 min. zobaczymy pulpit naszego systemu.

A teraz to co tygryski lubią najbardziej - link: G900FXXU1CPB2_G900FOXA1CPB2_G900FXXU1CPB2.tar.md5.zip

Po wypakowaniu a przed dodaniem do Odina usuńcie rozszerzenie *.md5 (mój błąd, ale nie będę już poprawiał)

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam szybkiego flashowania i miłego użytkowania.

Więcej screenów spoilerze

[ATTACH=CONFIG]7974[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7975[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7976[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7977[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7978[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7979[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7980[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7981[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7982[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7983[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7984[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7985[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7986[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7987[/ATTACH]

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Mam takie pytanie, czy ten system nie nabija licznika flaszowań oraz flagi KNOX oraz czy można potem wrócić bez problemu na oficjalny 5.0 również bez nabijania flagi i licznika ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po instalacji tego systemu pokazuje mi status urządzenia niestandardowy a w download mode jest napisane custom. Czy po instalacji oficjalnego systemu znów wszystko będzie dobrze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Po instalacji tego systemu pokazuje mi status urządzenia niestandardowy a w download mode jest napisane custom. Czy po instalacji oficjalnego systemu znów wszystko będzie dobrze?

Tak, przecież napisałem, że Rom nie jest podpisany cyfrowo przez Samsunga. A instalacja w przyszłości "oficjalnej" wersji przywróci wszystko do normy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli instalujesz coś "oficjalnego" odinem to raczej nic nie nabija. Wałkowane jest to dawna, przy większości tematów związanych z wyciekami romów.:)

Co do samego downgrade. Instalowałem tą samą wersję korzystając z adb, instalując dodatkowo odinem nowy marshmallowy bootloader oraz modem i bez problemu wracałem do 5.0, więc tu również nie powinno być problem.

Przyznam, że nie sprawdzałem, bo nie mam teraz takiej potrzeby. 6.0.1 śmiga aż miło i już widzę, że lepiej obchodzi się z baterią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[ATTACH=CONFIG]7988[/ATTACH]

U mnie nie udaje się wgrać, do tego system w telefonie się nie uruchamia :-/

W download pokazał się taki błąd:

SECURE CHECK FAIL: boot

Custom Binary(boot) Blocked by R/L

Jakieś pomysły?

Edytowane przez Qrzy
Dodałem spoiler do obrazka, by wątek był czytelniejszy. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam jeszcze jedno pytanie. Podczas włączania telefonu, widnieje żółty napis Set warranty bit: Kernel. Czy należy się tym martwić oraz czy przy zainstalowaniu oficjalnego systemu napis zniknie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
U mnie nie udaje się wgrać, do tego system w telefonie się nie uruchamia

W download pokazał się taki błąd:

SECURE CHECK FAIL: boot

Custom Binary(boot) Blocked by R/L

Jakieś pomysły?

mozesz wejsc w download mode?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mozesz wejsc w download mode?

Tak, już udało mi się to zrobić. Okazało się że winna była blokada ponownej aktywacji, musiałem wgrać poprzedni 3 plikowy rom i wyczyścić wszystko, bo telefon wpadał w bootloop. Po odznaczeniu blokady ponownej aktywacji w ustawieniach i wgraniu jeszcze raz marshmallow wszystko śmiga. Niestety flaga knox zmieniła się na 0x1.. Nie bardzo rozumiem czemu bo wgrywałem tylko odinem stock i ten rom z tytułu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiadomo coś więcej o tym romie. Nie znalazłem info i nim nigdzie. Co to Samsung jakąś Betę wypuścił czy co? Przecież na S6 jeszcze nie ma 6.0.1 oprócz Korei.

TAPATALKNIETO

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Knox już nie wróci, jest nieodwracany.. Także możemy się pożegnać z gwarancją

Edytowane przez Qrzy
Zbędny cytat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Flaga knox jak zostanie nabita już się nie zmieni. Niemniej jednak zastanawiam się jakim cudem nabił flagę, skoro soft wgrany jest poprzez ODIN'a.

@fenek - autor wątku wyraźnie zaznaczył, że jest to wersja nieoficjalna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam bym wgrał ten systemik ale nie spieszy mi się jak widzę, że nawet wyglądu oprócz ikonek nie zmienili.

To taki M z wyglądem L.

Widgety stare, tapety, stare, menu stare, ustawienia stare...

Na pocieszenie dla tych co mają już nabita flagę - nie martwcie się bo raczej telefon do końca gwarancji Wam nie padnie a teraz macie drogę otwartą do dużo lepszego CM13 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z ciekawości wgram oficjalny 5.0 i sprawdze czy coś wróci do stanu oficjalnego. Wkońcu ten system to nie żaden custom więc z jakiej racji miał nabić tą flage? Może po prostu przez to że nie ma tych podpisów Samsunga tak się zrobiło i na oficjalnym będzie wszystko dobrze, tak jak w temacie napisane. Jak wgram i sprawdzę to sie z wami podziele :)

- - - - - - - - - -Dołączono- - - - - - - - - -

Okej, wgrałem 5.0. Flaga została tak jak jest, więc "super". Na szczęście aktualizacje są wyszukiwane i nie ma żadnego problemu w działaniu. Także warto uprzedzić że przy wgrywaniu tego systemu flaga zostaje nabita :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sam bym wgrał ten systemik ale nie spieszy mi się jak widzę, że nawet wyglądu oprócz ikonek nie zmienili.

I nic więcej raczej na oficjalu nie będzie, niestety. :rotfl:

Bardzo kocham, gdy ktoś zamiast oczekiwać poprawy bezpieczeństwa, wzrostu funkcjonalności, bezpieczeństwa, żąda od aktualizacji, graficznych wodotrysków. :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co Tobie daje aktualizacja bezpieczeństwa, kiedy samsung aktualizuje telefon 3 razy w roku. Funkcjonalność? Jaka, przecież jest to samo... Nie oszukujmy się i powiedzmy sobie prawdę, że samsung najbardziej olewa swoich klientów. Nawet nakładki nie da nowej bo przecież kasa musi się zgadzać :)

Tapatalk - S5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta