Skocz do zawartości
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies! Więcej informacji

Ta strona używa cookies!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.Więcej informacji tutaj

baggus

[APP][WIDGET]Barometr+/Wysokościomierz/DashClock Extension

Recommended Posts

Barometr+

Aplikacja, którą pisałem dla siebie w celu nauki, ale stwierdziłem, że wrzucę do google play. Może się komuś spodoba.

Najważniejsze cechy:

• Tarcza Barometru
  • Wykresy
  • Wysokościomierz
  • Rejestrowanie wysokości
  • Higrometr (BETA - obecnie tylko S4)
  • Wsparcie dla DashClocka
  • Możliwość dopasowania do własnych potrzeb
  • Brak reklam

Jeżeli masz urządzenie z wbudowanym barometrem, ale nie widzisz tej aplikacji (np. SIII z CM10.1) - TUTAJ możesz pobrać plik apk (jest to aktualnie ta sama wersja co w googleplay, jedynie ma poprawione wyświetlanie wykresów dla S4)

Połączenie z internetem potrzebne jest jedynie do pobierania referencyjnego ciśnienia z lotniska. W innych przypadkach aplikacja nie korzysta z internetu!

Kod lotniska można znaleźć tutaj: http://www.mapping.com/airportcodes.shtml .Bez tego wysokość bezwzględna będzie obarczona dużym błędem.

Sugestie i opinie mile widziane.

Aplikacja jest przeznaczona tylko dla urządzeń z wbudowanym czujnikiem ciśnienia !!! Np. galaxy nexus, s3, note 2 itp.

Edytowane przez baggus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam i korzystam, aczkolwiek nie wiem na ile jest dokładny bo nie mam dostępu do normalnego barometru ;)

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam barometr w zegarku (który to porównywałem kiedyś z barometrem na sąsiednim lądowisku więc wiem, że procent błędu jest nie duży) i powiem, że różnica jest na prawdę niewielka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po ostatniej aktualizacji apka zaczęła wyrzucać FC, nie dała się uruchomić.

Po usunięciu danych aplikacji działa bez zarzutu.

Tapatalk - LG Nexus 4 E960

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zastanawiano się czy zrobić Color pickera czy zdefiniowana listę kolorów jaka jest przy wyborze koloru drugiej wskazówki.

Color picker, zawsze to więcej możliwości ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajna, apka robi to trzeba, brakuje mi jednak kilku opcji. Jeżeli chodzi o widget to przydała by się możliwość zmiany koloru oraz rozmiaru czcionki oraz wybór fontu. Dodatkowo jeżeli to jest możliwe to przydała by się opcja wyświetlania w pasku stanu np. koło zegara lub do wyboru (prawa/lewa/środek) z możliwością zmiany koloru i częstotliwości auto odświeżania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widget muszę przerobić, bo jest problem z dłuższymi nazwami jednostek w innych językach. Czcionka to masz na myśli roboto do wyboru?

Nie da się ustawić, w którym miejscu ma być ikonka na pasku powiadomień. Takie coś to tylko w custom romach. Dodatkowo nie da się ustawić samej ikonki na pasku, musi być też cały czas powiadomienie na pasku rozwijanym. Sama ikonka to tak jak mówiłem - custom rom albo przerabianie frameworku obecnego romu, a to jest mało wykonalne z poziomu aplikacji.

Ogólnie to zebrała mi się już pokaźna lista rzeczy do zrobienia i zabieram się za nie jak tylko przeminie gorący okres na uczelni (jeszcze jakieś półtora tygodnia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wersja testowa: http://www.speedyshare.com/db9w4/Barometr.apk

Jest dużo zmian. Głównie to nowy wygląd barometru. Za dużo bym wymieniał. Jest prośba - przetestujcie wszystko jak się tylko da i dajcie znać jak działa i wpisujcie swoje propozycje.

Dodatkowo tylko dla użytkowników S4 wielka prośba - włączcie w ustawieniach Higrometr i powiedzcie jak działa (i czy w ogóle działa). Nie mam s4, więc u siebie mam cały czas 0%.

Edytowane przez baggus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mhm no działa. Barometr prawidłowo, wszystkie ustawienia również bez problemu. A na wysokościomierzu się nie znam więc musiał był najpierw dowiedzieć się parę informacji co i jak, by móc porównać.

[ATTACH]1270[/ATTACH]

[ATTACH]1271[/ATTACH]

Galaxy Nexus + Tapatalk 2

uploadfromtaptalk1371072089475.jpg.9c7aecae72eb761e5aaeae7167e4e050.jpg

uploadfromtaptalk1371072108802.jpg.ac56e77f7a3e8e78feaf359cdb2b37d7.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na CM10.1 w sklepie mam informacje, że mam niezgodne urządzenie.

U mnie wersja testowa 2.5.1 na widgecie Dash Clock Widget pokazuje "000".

Edit: po kilku minutach ciśnienie się pokazało :)

Send from my GT-I9300

Edytowane przez simono_pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest bug w cyanie, że nie pokazuje się w googleplay.

Co do dashclocka to moja wtyczka do niego nie odpowiada za jego aktualizację. Wszystko robi dashclock i z tego co czytałem to się odświeża raz na godzinę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zauważyłem, że jeśli jest włączona wtyczka w Dash clock to jest cały czas w pamięci dodatkowo Twój program (12MB chyba), czy to normalne?

Send from my GT-I9300

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Aplikacja bardzo dobrze działa, zbiera dane, prawidłowo pokazuje wilgotność (wyraźnie widać zmiany jak odpali się klimę) i wysokość, a odpalam ją kilka razy dziennie w celach amatorsko-poznawczych.

Mam pytanie, czy możliwe byłoby umieszczenie wszystkich trzech wskaźników na jednym ekranie ?

Wydaje mi się, że wystarczająco przejrzyście byłoby umieścić trzy zegary w rzędzie i jeszcze byłoby miejsce pod nimi na wykres, odpadłoby przewijanie ekranów. Raczej nikt nie ustawia barometru by go obserwować z odległości.

Edytowane przez ariussm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O dokładnie, zainstalowałem tę apkę i odrazu mnie odrzuciło, mam taki wielki ekran w telefonie - po co mi taki kobylasty zegar ? I jeszcze żeby sobie zobaczyć wilgotność trzeba przwijać ekran. Miałem odinstalować, ale szukając w opcjach jakiegos "normalnego" wyglądu odkryłem, że to apka rodaka ! Postanowiłem tu napisać, bo chętnie używałbym "naszej" apki.

Na razie korzystam z konkurencji, gdzie wszystko jest odrazu (no, nie ma wysokości, ale to mniej potrzene).

Idealnie byłoby mieć na jednym ekranie ciśnienie, wilgotność i wykres z minimum 2 dni, to byłby ideał. Na widgecie jest dużo miejsca na wilgotność i np. temperaturę.

Poza tym aplikacja bardzo ładnie zrobiona graficznie i działa jak trzeba.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta